Sting se vrací k rocku

  • Kategorie: Novinky

    Paul Simon a Bob Dylan už alba vydali, Van Morrison má již hotovo, Rolling Stones ještě pracují. Ještě do konce roku bychom se měli dočkat také nové desky Stinga. Na trh ji pustí před Vánoci a po sedmnácti letech bude prý album konečně rockové.

    Sting rozhodně nelení, v novém miléniu však skutečně rockové (či pop rockové) album nevydal. Do stylu R&B zabrousil s albem Sacred Love (2003), na následující Songs From The Labyrinth (2006) natočil skladby Johna Dowlanda s bosenským loutnistou Edinem Karamazovem. V roce 2009 překvapil vánoční deskou If On A Winter’s Night…, následující Symphonicities zase nahrál v Abbey Roadu s Královským filharmonickým orchestrem. The Last Ship (2013) potom vychází ze Stingova broadwayského muzikálu. Nyní se tedy konečně vrátí k hudbě, s níž začínal.

    Nové album ponese zvláštní titul 57th & 9th a vyjde 11. listopadu. „Není to loutnové album, je rockovější než cokoliv, co jsem v posledních letech dělal,“ komentoval jej Sting pro Rolling Stone. „Bude to takové propojení všeho, co dělám, ale jde mi hlavně o energické věci. Pustíme je do světa a uvidíme, jak to půjde…“ Zvláštní název ve skutečnosti označuje křižovatku, přes kterou Sting chodil do newyorkského studia nahrávat.

    Sting s kapelou The Last Bandoleros v show Jimmy Kimmel Live:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...