Soutěžíme o knížku – Kde pijí múzy 2

 • Kategorie: Novinky

  Moderátor Oldies radia Lukáš Berný vydal druhý díl své knižní série Kde pijí múzy, která pátrá po historii pražských hospůdek, vináren a kaváren. Alespoň takových, které mají významné místo v kultuře naší země. Poslouchejte proto ranní vysílání Jakuba Urbana, protože ji bude rozdávat celý týden od 7. do 11. prosince. Po jeho výzvě se stačí jako třetí dovolat na linku 246 046 446.

  Edice Kde pijí múzy, kterou vydává nakladatelství Sanch, odhaluje zapomenuté střípky českých kulturních dějin, místa, kam chodili čerpat inspiraci, ale také prodávat své umění nejslavnější malíři, výtvarníci, spisovatelé, herci i zpěváci.

  Po úspěšném prvním díle o Zlatém tygrovi, vychází druhý díl, kterým vás provedou zejména Jan Neruda a Jaroslav Hašek, ale i mnoho dalších osobností naší kultury jako byli herci a hudebníci Voskovec s Werichem, Vlasta Burian nebo Waldemar Matuška, malíři jako Mikoláš Aleš, Václav Brožík, Josef Mánes a František Ženíšek, básníci a spisovatelé jako Svatopluk Čech, J. V. Sládek, Ignát Herrmann a Václav Hrabě. Konkrétně se zastavíme v již neexistujícím podniku Knoblochův salon (U Modré štiky), poté v hostinci U Vejvodů a největší prostor dostane stoletý rodinný podnik U Jelínků.

  A dozvíte se mnoho perliček jako:

  Kde pil Jan Neruda „na sekyru“
  Kde Jaroslav Hašek psal Švejka, půjčoval si čisté košile a vypil své poslední „pražské“ pivo
  Kdy a kde se čepoval v Praze vůbec poprvé plzeňský prazdroj
  Kde se scházeli jak herci Osvobozeného divadla (V+W), tak i z konkurence od Vlasty Buriana
  Kam zašli „na jedno“ i Karel Havlíček Borovský nebo František Palacký
  Který malíř obětoval 20 let života i umělecké kariéry, jen aby zachránil historický dům „U Vejvodů“
  Pod kterou hospodou odpočívala 2000 let „keltská princezna“

  a mnoho dalšího


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...