Smrt i nový život v hudebním světě

  • Kategorie: Novinky

    Konec roku se příliš nevyvedl, během několika týdnů jsme ztratili legendy jako jsou zpěvák Bobby Vee, Leonard Cohen, Leon Russel či kytarista Al Caiola (opora nahrávek Paula Anky, Bobbyho Darina nebo Neila Sedaky). A v posledních dnech jsme se v rychlém sledu rozloučili s legendou Blue Effectu Radimem Hladíkem a oporou tria EL&P Gregem Lakem.

    Smutné zprávy zachraňuje Mick Jagger, který se ve čtvrtek 8. prosince už poosmé stal otcem. Jeho devětadvacetiletá přítelkyně Melanie mu v New Yorku porodila syna. Zatím médiím neprozradili, jak se bude jmenovat. Z mnoha Jaggerových dětí je nejvíc vidět herec James (seriál Vinyl, Mr Nice), návrhářka šperků Jade nebo modelky Elizabeth a Georgia May. Mick navíc není jediným z Rolling Stones, kdo přivítal nové potomky na světě, v květnu se Ronniemu Woodovi narodila dvojčata Gracie Jane a Alice Rose.

    Greg Lake se prosadil ve skupině King Crimson, ale největší slávu mu přineslo trio Emerson, Lake & Palmer, se kterými patřili k největším hvězdám progresivního art rocku. Jejich muzika propojovala rockové prvky s pasážemi klasické muziky, kterou dokázali hrát na pouhé tři nástroje. Lake ovšem pracoval i s Ringem Starrem, Garym Moorem nebo kapelou Asia. V roce 1975 vydal také velký sólový hit I Believe In Father Christmas. Zpěvák, kytarista, baskytarista, skladatel i producent podlehl 7. prosince rakovině ve věku 69 let.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...