Skupina Searchers ukončila kariéru

 • Kategorie: Novinky

  Liverpoolská „dvojka“, kapela The Searchers ukončila na jaře kariéru. Po rozhodnutí dlouholetého člena Franka Allena se jej rozhodli následovat i jeho kolegové a nehledat náhradu. Skupina tak po rovných šedesáti letech a několika milionech prodaných desek končí.

  Až do posledních koncertů hráli v kapele dva „pamětníci“ jejich zlaté éry v 60. letech, tedy zpěváci John McNally (doprovodná kytara) a zmíněný baskytarista Frank Allen. Někdejší hlavní zpěvák Mike Pender vede od poloviny 80. let vlastní skupinu (Mike Pender’s Searchers), další dva zakládající členové Tony Jackson (baskytara, zpěv) a Chris Curtis (bicí) již zesnuli (v letech 2003 a 2005).

  Searchers se proslavili hned prvním singlem Sweets For My Sweet, vydali hity jako When You Walk In The Room, Goodbye My Love nebo Don’t Throw Your Love Away a získali zlaté desky za milionové prodeje hitů Needles And Pins nebo Love Potion Nr. 9. Stáli u zrodu folkrockové vlny druhé poloviny 60. let, ačkoliv právě v té době ztratili komerční tah a pomalu se přesunuli na revivalovou scénu.

  Searchers také navštívili Československo, když odehráli jeden koncert v Praze v roce 1987. Na svém webu poděkovali fanouškům i bývalým členům kapely a managementu včetně zpěváka Mike Pendera, s nímž se v 80. letech opakovaně soudili o užívání názvu.

  Nejslavnější hit skupiny, Needles And Pins

  Searchers uměli dostat fanoušky do varu i hitem Raye Charlese What I’d Say, bubeník Chris Curtis v tom případě za bicími dokonce stál


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...