Sgt. Pepper po půl století opět #1

  • Kategorie: Novinky

    Stalo se to před dvaceti lety, kdy seržant Pepper naučil tuhle kapelu hrát, zpívá se v úvodních verších titulní skladby alba BeatlesSgt. Perpper’s Lonely Hearts Club Band. Po padesáti letech vychází znovu. A znovu už trůní v čele britského žebříčku.

    Vydání alba z roku 1967 se dá bez nadsázky označit za milník v rockové hudbě. Deska „Kapela klubu osamělých srdcí seržanta Peppera“ dvacet sedm týdnů vedla britský žebříček a zásadně změnila pohled na populární hudbu. Definitivně překonala vnímaní dlouhohrajících desek jako pouhých kolekcí hitových singlů, navíc potvrdila a umocnila rozjetý trend tzv. éry psychedelie, která dominovala hudbě i dalším uměleckým odvětvím konce šedesátých let.

    Nyní tedy album vychází znovu v rozšířené reedici (mono, stereo, alternativní verze), a to v novém remasteru Gilese Martina, syna zesnulého producenta Beatles George Martina. Sgt. Pepper už vede britský žebříček, minulý týden díky předobjednávkám figuroval na 84. místě, tento týden jej dobyl. Navyšuje tím také dobu strávenou v hitparádách na počet 255. týdnů. Souběžně album boduje na 3. místě amerického Billboardu, u nás debutovalo na 6. pozici.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...