Semafor premiérou připomene Šlitra i V+W

  • Kategorie: Novinky

    Hned dvě hry v jedné – dvě hudební jednoaktovky – nabídne ve čtvrtek divadlo Semafor. Novinka nese název Slečinky a lupiči a chce trochu napravit reputaci tzv. odrhovaček. Samozřejmě za přítomnosti humoru. Ve větším, než malém množství.

    Toto představení je věnované kouzlu odrhovaček a pokleslých žánrů,“ napsal ke hře Jiří Suchý na svých webových stránkách. „Některé budou autentické (Když jsem přišla k Vonáskovům do sálu), jiné umělé (V Liliový ulici – S+Š). V druhé polovině večera pak zazní staré kabaretní kuplety (Já chodím ráno k Emě), ale i umělé skladby pojednané v tomto žánru (Na poříčí dítě křičí – J. Ježek a V+W).

    Ve hře se objeví kromě autora Jiřího Suchého samozřejmě i Jitka Molavcová, stejně jako další semaforské stálice, např. Michal Stejskal, Tomáš Novotný, Lucie Černíková, Zuzana Maxa či herecko-hudební trio Eliška Hurábová, Veronika Tichá a Majda Jedličková. „Písně jsou zasazeny do dvou příběhů,“ doplňuje Jiří Suchý. „První je ze starodávného nevěstince, druhý pak ze starého kabaretu.“


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...