Rozchod kamarádů ze Slade

 • Kategorie: Novinky

  Britská rocková legenda Slade před pár dny oznámila, že ji opouští dosavadní bubeník a zakládající člen, který v ní strávil půl století – Don Powell. A vzápětí přišla upřesňující zpráva od Dona, že byl svým dosavadním kamarádem jednoduše vyhozen.

  Jádro skupiny Slade dosud tvořili bubeník Don Powell a kytarista Dave Hill, mezi kterými zavládlo napětí. Právě Powell napsal na svůj web, že byl ze skupiny vyhozen velmi netradičním způsobem. Dave, se kterým jsou kamarádi od roku 1963, mu prý rozhodnutí oznámil chladně napsaným emailem. „Je mi líto, že musím oznámit, že Don a já už nebudeme dál spolupracovat,“ napsal poté Dave Hill na svůj Facebook a reagoval na Powellovův komentář. „To rozhodnutí nespadlo z nebe a jeho zpráva není právě přesná.“

  Oba hudebníci zároveň fanouškům slíbili, že budou pokračovat s hraním hudby skupiny dál. Powell údajně připravuje i sólové album.

  Slade vznikli v roce 1966, první hit Get Down and Get with It vydali v roce 1971. Následovaly takřka čtyři desítky hitů, kterými v Británii bodovali, byť se překvapivě nikdy zásadně neprosadili na americké scéně (kde zaznamenali výraznější úspěch pouze v 80. letech se singly My Oh My a Run Runaway). Druzí dva zakládající členové kytarista Noddy Holder a basák Jim Lea kapelu opustili v roce 1992.

  Slade – Mama Weer All Crazy Now (1972)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...