Roger Waters: „Žalovat Pink Floyd byla chyba…“

 • Kategorie: Novinky

  Někdejší člen skupiny Pink Floyd Roger Waters řekl v rozhovoru pro BBC, že byla chyba, když v 80. letech zažaloval své bývalé spoluhráče. Před pár týdny jsme ho viděli v Praze právě s floydovskou The Wall.

  Bylo to obchodní rozhodnutí a je pravda, že je to jeden z mála případů, kdy mě právničina něco naučila,“ řekl Waters v rozhovoru. „Šel jsem za těmihle právnickými hochy a řekl jim: ‚Hele, rozpadli jsme se, žádní Pink Floyd už nejsou.‘ A oni to: ‚Jak to myslíš?  To je irelevantní, je to značka a ta má komerční hodnotu. Nemůžeš říct, že to už neexistuje. Takhle to nefunguje.

  Členové skupiny se po vydání alba The Final Cut  rozešli a fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jedni vyznávali pouze „watersovskou“ éru, druzí zase novou gilmourovskou (kapelu v dalších letech vedl David Gilmour). Trvalo bezmála dvacet let, než k sobě hudebníci znovu našli cestu a zakopali válečné sekery.

  Roger Waters v rozhovoru také řekl, že jakmile dojede současné turné s The Wall, natočí nové album, koncepci už má prý v hlavě.

  Spory pohřbeny, David Gilmour hostem na koncertě Rogera Waterse, 2011:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...