Waters postaví Zeď proti Trumpovi

  • Kategorie: Novinky

    Americký prezident Donald Trump prosadil výstavbu zdi na hranicích USA a Mexika, od níž si slibuje snížení dovozu drog do Spojených států a rovněž snížení počtu nelegálních přistěhovalců. Roger Waters z Pink Floyd má jiný názor a chce na stejném místě protestně zahrát koncert s albem The Wall (Zeď).

    Podle Waterse je výstavba jakékoliv zdi špatná, nejen této „fyzické“, ale i v duchovním smyslu segregace odlišných náboženství nebo ras. „Předně je potřeba se probudit a mít se na pozoru před těmito krajně pravicovými politiky… stoky jsou přeplněné chamtivými a mocnými…“ řekl někdejší člen Pink Floyd a dodal: „Hudba je legitimní způsob, kterým mohu protestovat. Hudebníci mají plné právo, a dokonce povinnost být slyšet.“

    Roger Waters se dlouhodobě věnuje sociálním, náboženským a politickým problémům (v posledních letech zejména Pásmu Gazy), často také kritizuje názory Donald Trumpa. S turné The Wall dvakrát navštívil Českou republiku, v minulosti koncepční rockovou operu odehrál např. při bourání Berlínské zdi v Německu (1990).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...