Roger Daltrey láká na nové album

  • Kategorie: Novinky

    Roger Daltrey, zpěvák skupiny The Who, vydá 1. června 2018 novou desku s titulem As Long as I Have You. Bude to jeho první sólové album po čtvrt století, protože poslední takové nabídl v roce 1992 (Rocks in the Head). Nyní zveřejnil ochutnávku v podobě titulní písně.

    „Je to návrat ke kořenům, do doby, kdy ještě Pete (Townshend) nepsal naše písničky, kdy jsme byli jen parta mladých kluků, co hrála soulovou muziku v malých klubech. To jsme totiž přesně byli – soulová kapela,“ řekl k desce Daltrey a dodal: „A dneska už můžu soul zpívat se všemi životními zkušenostmi, které k tomu musíte mít.“

    Přesto album tak úplně „sólovým“ nebude, protože se sedmi písněmi pomohl autorsky i na kytaru zmíněný Pete Townshend, Daltreyho kolega z The Who. Deska bude kombinovat jak autorské novinky, tak i Rogerovy oblíbené skladby jiných hudebníků jako Into My Arms (Nick Cave), You Haven’t Done Nothing (Stevie Wonder) nebo How Far (Stephen Stills). Producentem novinky je Dave Eringa známý spoluprací s Manic Street Preachers. S Daltreym už natáčel jeho „duetové“ album s Wilko Johnsonem Going Back Home v roce 2014.

    V současné době je Roger na turné s oživenou verzí rockové opery Tommy.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...