Rod Stewart: „Když se Jeff Beck zlobí, je to na dlouho…“

 • Kategorie: Novinky

  45 let od vydání do jisté míry kultovního alba Truth skupiny Jeff Beck Group vyvolalo spekulace, že skupina vyjede na turné. Rod Stewart to ale nyní popřel, Jeff Beck se na něj prý zlobí a koncertovat s ním nechce.

  Jeff Beck Group působili s Rodem za mikrofonem v letech 1967-1969, vedle Becka a Stewarta kapelou prošli hudebníci jako Ronnie Wood, Aynsley Dunbar nebo Cozy Powell, hostovali s nimi i Nicky Hopkins, Keith Moon či Jimmy Page. Největší ohlas mělo právě první album kapely Truth z roku 1968.

  Stewart v rozhovoru pro časopis Billboard řekl, že uvažoval o „dvojturné“, kde by jednu polovinu show hrála kapela Jeff Beck Group a druhou skupina Faces (o jejichž reunionu se Stewartem se mluví také již dlouho). Spojovacím můstkem by navíc byl kytarista Ronnie Wood (Rolling Stones), který také hrál v obou skupinách. Jenže Stewart k tomu dodal: „Jsou dvě šance, že by se Jeff toho chtěl účastnit – malá a ještě menší. Když se na vás Jeff rozzlobí, zůstane naštvaný pěkně dlouho.“ A proč je Beck na Stewarta naštvaný? Důvod je prý nedávný: „Chtěli jsme spolu udělat bluesové album, možná něco jako takovou moderní verzi Beck-Ola (druhé album Jeff Beck Group z roku 1969, pozn.), ale neshodli jsme se skoro na ničem. Poslal jsem mu potom pohled k Vánocům, ale už se vůbec neozval.

  Rod Stewart se chystá ještě letos na turné se Steviem Winwoodem, právě také vydává 2CD raritek z archívů z přelomu 60. a 70. let nazvané Rod Stewart – Rarities. Také se zmínil, že by velmi rád vyjel na šňůru s Eltonem Johnem.

  Rod Stewart byl hostem na koncertě současné skupiny Jeffa Becka např. v roce 2009:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...