Rockový bubeník Kenney Jones má rakovinu

  • Kategorie: Novinky

    Small Faces, Faces, Who, Law, to jsou nejslavnější skupiny, ve kterých v minulosti hrál skvělý bubeník Kenney Jones. Nyní se opět spojí s členy Who pro charitativní koncert v boji proti rakovině. Sám bojuje s rakovinou prostaty.

    Kenney Jones bude jako čestný předseda koncert organizující nadace Hurtwood Park Polo Club bubnovat ve hvězdném seskupení koncertu nazvaného Rock ‘n’ Horsepower, který má pomoci v boji s rakovinou. Pozvání přijali i jeho kolegové z Who Pete Townshend a Roger Daltrey, stejně jako Jeff Beck, členové skupin Genesis (Mike Rutherford), Moody Blues (John Lodge), Simply Red (Mick Hucknall), Procol Harum (Josh Phillips, Dave Bronze, Geoff Dunn) nebo Foreigner (Rick Wills).

    Kenney Jones byl zakládajícím členem skupiny Small Faces (Sha-La-La-La-Lee, Itchycoo Park, All Or Nothing, Tin Soldier, Lazy Sunday…), i následné formace Faces, kde zpíval Rod Stewart. Později nahradil zesnulého Keitha Moona v Who, v letech 90. založil s Paulem Rodgersem (Free, Bad Company, Queen) skupinu Law. Hostoval ale i na deskách a koncertech hudebníků jako Rolling Stones, Chuck Berry, Jerry Lee Lewis, Paul McCartney, Status Quo aj. Jonesovi je 65 let.

    Kenney Jones s The Who, Substitute, 1982


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...