Rock’n’rollová síň slávy se v novém roce rozroste o skvělá jména

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Rockeři Yes, parťáci Jeffa Lynna z Electric Light Orchestra a písničkářka Joan Baezová. To jsou hudební skupiny a osobnosti, na které v příštím roce čeká vstup do americké Rock’n’rollové síně slávy. Ceremonie uvedení nových členů se bude konat v brooklynském středisku Barclays sedmého dubna 2017. Upravenou verzi bude později vysílat televizní stanice HBO a rozhlasová stanice SiriusXM. Informace o prodeji vstupenek budou oznámeny v lednu příštího roku.

    Mezi dalšími jmenovanými jsou novodobé rockové hvězdy Perl Jam a americký rapper Tupak Shakur. Umělci mohou být vybráni do Rock’n’rollové síně slávy 25 let poté, co vydali své první album nebo singl. Rok 2017 je první, kdy do ní mohli vstoupit právě Pearl Jam a Tupac Shakur. Ti se v síni slávy také stanou prvními zástupci generace umělců, jež zahájila svou kariéru v 90. letech minulého století.

    Titáni Yes naopak vstupují až 26 let poté, co se jejich okno pro možné zapsání do síně slávy otevřelo. „Je to trochu jako čekat na vlak,“ komentoval to kytarista Steve Howe. „Ale nelituju toho čekání. Mám pocit, že teď je to asi správná chvíle,“ dodal.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...