Ringo Starr z Beatles má rekord prodejnosti

  • Kategorie: Novinky

    Nakladatelství Genesis, specializující se na limitovaná vydání výpravných knih, ohlásilo, že knížka Ringa Starra Photograph se stala vůbec nejrychleji prodávanou knihou jejich historie.

    Jde o publikaci plnou fotografických snímků z Ringovy osobní sbírky a to převážně z historie Beatles. Většina nebyla nikdy publikovaná. „Dobrou věcí na této knize bylo,“ řekl Ringo, „ že jsem se začal probírat svými věcmi a objevil hrozně moc kousků, které jsem vůbec nečekal.“ Ke každé fotografii slavný bubeník přidal i komentář, což je mnohdy stejně zajímavé jako samotné snímky.  V digitálně podobně vyšla knížka už při příležitosti výstavy Ringových snímků v muzeu Grammy letos v létě, ale její luxusní limitovaná (a autorem podepsaná) edice vyšla až nyní.

    Nakladatelství Genesis v minulosti vydalo knihy např. Nicka Masona (Pink Floyd), slavného producenta George Martina nebo  Jimmyho Page (Led Zeppelin). Ve všech případech jde o luxusní, pečlivě připravená a velmi drahá vydání.  Kupříkladu knížka Photograph stála v základní sadě 345 dolarů (7000 korun), v rozšířené 595 dolarů (12 000 korun). Vyrobeno bylo pouze 2500 kusů.Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...