Ringo Starr je oficiálně rytíř

  • Kategorie: Novinky

    Hudebník, herec a někdejší bubeník skupiny Beatles Ringo Starr byl dnes princem Williamem v Buckinghamském paláci oficiálně povýšen do rytířského stavu. Oceněn byl vzhledem k přínosu hudbě a reprezentování britské monarchie ve světě. Znamená to, že k jeho jménu bude od nynějška připojován titul Sir.

    Na ceremoniál Ringa (vl. jm. Richarda Starkeyho) doprovodila manželka Barbara. Když se poté již Sira Ringa zeptali, zda bude řád nosit i fyzicky, vtipkoval: „Ano, vezmu si ho na snídani.“ Zároveň ale řekl, že si jej váží mnohem víc než svých hitů.

    Spolu s dalšími členy Beatles byl Ringo od roku 1965 držitelem prestižního řádu MBE. Stali se tak prvními hudebníky popového světa, kteří MBE získali, proti čemuž tehdy někteří jeho držitelé protestovali. Naopak John Lennon později řád vrátil jako protest proti účasti Velké Británie ve válce ve Vietnamu. Paul McCartney byl do rytířského stavu povýšen v roce 1997. Na otázku, zda Paul Ringovi něco stran dnešního ceremoniálu poradil, bubeník znovu vtipkoval: „Ano, řekl mi, ať se pořád usmívám.“Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...