Ray Davies v nejlepší formě

  • Kategorie: Novinky

    Nové album sira Raye Daviese ze skupiny Kinks už je zároveň jeho nejúspěšnější sólovou deskou. Americana se uvelebila v britské Top 20 a stoupá také ve Spojených státech, kterým je navíc tematicky věnovaná. Skvělé album má vynikající recenze a líbí se také fanouškům.

    Davies nejprve v roce 2013 vydal autobiografickou knihu stejného názvu. Práce na ní jej inspirovala i k nové hudební tvorbě, kterou v posledních letech poněkud zanedbával. Po dvou sólových deskách z let 2006 (Other People’s Lives) a 2007 (Working Man’s Café) se věnoval spolupráci s jinými umělci a předělávkám starších kinksovských skladeb. Americana je tedy po deseti letech návrat k autorské tvorbě a je to návrat mimořádně zdařilý. Stylově napříč hudebními žánry (rock, jazz, country), a přesto naprosto celistvý díky typickému Daviesovu rukopisu. Pomocnou ruku při nahrávání alba Rayovi podala americká kapela The Jayhawks.

    Ray Davies byl letos britskou královskou rodinou povýšen do rytířského stavu, před jeho jménem tedy již figuruje přívlastek Sir.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...