Proč si Naomi Watts váží Pink Floyd?

 • Kategorie: Novinky

  Její tvář i jméno zná celý svět, dvakrát byla nominovaná na Oscara, hrála ve filmech Davida Lynche, Petera Jacksona nebo Marca Forstera. Nyní Naomi Watts prozradila, jak její život ovlivnila skupina Pink Floyd a za co je jí dodnes vděčná.

  Psal se rok 1976, Pink Floyd za sebou měli obrovský úspěch s albem Wish You Were Here, vztahy mezi Rogerem Watersem a zbytkem kapely stále klapaly a celý tým kapely včetně techniků fungoval jako velká rodina. Včetně Peter Wattse, zvukového inženýra skupiny. Jenomže právě on v létě toho roku přehnal svou dávku heroinu a už se z drogového výletu neprobudil. Zanechal po sobě vdovu Myfanway a osmiletou dcerku Naomi. Ačkoliv sami členové skupiny se drogám nevyhýbali, měli za sebou zkušenost s kolapsem někdejšího leadera kapely Syda Barretta a smrt v úzkém týmu byla šokem i pro ně.


  Naomi, Myfanway a Peter Wattsovi (vlevo nahoře) s Pink Floyd (sedící) a přáteli

  „Když táta zemřel, nezůstaly nám po něm žádné peníze a moje máma také neměla nic,“ vzpomíná nyní Naomi Watts v rozhovoru pro list The Guardian. „A tak se o nás postarala kapela. Byli moc hodní, dali mámě myslím několik tisíc dolarů, aby se postavila na vlastní nohy.“ Matka se s dcerou usadila v Británii (předtím žily v Austrálii) a skutečně se jí podařilo vytvořit rodinné zázemí. Vyhověla i dceřině přání zapsat ji na kurzy herectví.

  A to už pro Naomi přišly první role na konci 80. let a velký průlom, když si ji David Lynch vybral do hlavní role thrilleru Mullholand Drive (1999). Její sláva raketově vzrostla s následujícími snímky jako hororu Kruh (2002), 21 gramů (2003), King Kong (2005), Hranice života (2005) nebo Barevný závoj (2006). Za snímky 21 gramů a katastrofické drama o ničivé tsunami Nic nás nerozdělí (2012) byla nominovaná na Oscara. Zahrála si i princeznu Dianu v nepříliš dobře hodnoceném snímku Diana (2013). Její zatím poslední rolí je Lynchův oživený TV seriál Městečko Twin Peaks (2017). Naomi Watts také pojí celoživotní přátelství s herečkou Nicole Kidman, s níž si zahrála ve filmu Flirting (1991).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...