Příští projekt Davida Bowieho

 • Kategorie: Novinky

  David Bowie se spojil se zpěvačkou Claudií Lennear a navrhl jí spolupráci na dalším albu. Prý jí tím vyrazil dech, ačkoliv v minulosti zpívala s takovými osobnostmi jako George Harrison, Stephen Stills, Leon Russell, Ike and Tina Turnerovi nebo Joe Cocker.

  Přišlo to jak blesk z čistého nebe,“ řekla zpěvačka deníku New York Post, „David mi zavolal před dvěma dny. Když jsem slyšela jeho hlas, nemohla jsem tomu uvěřit, neviděli jsme se snad dvacet let. A řekl mi, že by rád napsal můj příští projekt.“


  Claudia vydala v roce 1973 své jediné sólové (a komerčním ohlasem nedoceněné) album Phew:

   

  Claudia Lennear u nás příliš známá není. Ostatně i v západním světě se živí spíše jako doprovodná vokalistka. Spekuluje se, že inspirovala texty písní jako Brown Sugar od Rolling Stones nebo právě Davidovu Lady Grinning Soul (ostatně šeptá se, že Bowieho na ni nezaujal jenom hlas). V roce 1974 ukázala i své ženské vnady na sérii snímků pro Playboy a zahrála si také malou roličku s Clintem Eastwoodem ve filmu Thunderbolt a Lightfoot. Nyní se Claudia objevila v Oscarem oceněném dokumentu 20 Feet from Stardom.

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...