Porsche George Harrisona míří do aukce. Není ani přehnaně drahé

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Porsche 928 je samo o sobě zajímavým sběratelským artiklem. V Anglii se teď bude dražit speciální kousek jehož majitelem byl i George Harrison. Bývalý „brouk“ si černé GT koupil v roce 1980, tedy deset let po rozpadu legendární čtyřky. Sportovní stroj vlastnil celkem čtyři roky a nebyl to zdaleka jediný klenot, který mu parkoval v garáži. Jednu chvíli byl dokonce registrovaným vlastníkem více než stovky unikátních aut.

    Tmavé Porsche je raritní už jen svým černým koženým interiérem se zakázkovým prošíváním stejné barvy. Většinou se totiž používalo rudé, případně krémové. Ani sama automobilka neví, kolik takových vyrobila, přesné záznamy o takových detailech se tehdy nevedly.

    Harrisonovo Porsche 928 prodává síň Omega Auctions v britském Warringtonu 17. března 2017 v rámci každoroční The Beatles Auction. Očekává se, že zájemce nabídne částku okolo 20 tisíc liber (641 tisíc korun). Součástí aukce ale budou i další raritní „Beatles“ věci, třeba film z montrealského koncertu, který se odehrál v rámci jejich prvního severoamerického turné. Barevný záznam z 8. září 1964 byl nalezen po 52 letech. Krabici s klasickým 8mm filmem objevil kameramanův vnuk Ron Notharangelo. Dědeček, který nedávno zemřel, jej měl schovaný celou dobu doma. Cena? V tomto případě určitě 10 tisíc liber, tedy půlka nabízeného auta.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...