Pětkrát oceněný David Bowie na Grammy

  • Kategorie: ČlánkyNovinky

    Pět cen Grammy dnes americká hudební akademie udělila posmrtně britskému hudebníkovi Davidu Bowiemu a jeho albu Blackstar. Slavnostní ceremoniál zahájil britský moderátor a komik James Corden, který na úvod zarapoval. „Večer si užijte, teď máme Trumpa, co bude nevíme…sešli jsme se tu bez ohledu na barvu hlasu, pleti…,“ připomněl Corden antiimigrační politiku nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Grammy ovládla britská hvězda Adele, v počtu cen se jí vyrovnal právě jen David Bowie.

    Bowie, který podlehl rakovině loni v lednu krátce před svými 70. narozeninami, dostal pět zlatých gramofonků za album Blackstar, které vyšlo jen krátce před jeho úmrtím. Desku porota ohodnotila mimo jiné jako nejlepší alternativní album a nejlepší obal, Bowieho ocenila za nejlepší rockový výkon a nejlepší rockovou píseň nazvanou rovněž Blackstar.

    Na slavnostním večeru americká akademie vzpomněla i na další loni zesnulé hudebníky. Britskému zpěvákovi Georgi Michaelovi vzdala poctu jeho písní Adele, která stejně jako na loňských Grammy, zpěv přerušila a po omluvě publiku začala zpívat znovu. Byla prý rozrušená, protože si Michaela moc vážila. Zpěváka Prince připomněl písní Bruno Mars.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...