Perný den znovu v kinech?

 • Kategorie: Novinky

  V létě uběhne 50 let od premiéry prvního filmu Beatles Perný den (A Hard Day’s Night). Přední hudební časopis NME napsal, že se chystá jeho nové vydání na DVD, Blu-ray a také opětovné nasazení v (britských) kinech. Uvidíme legendární snímek i v českých kinech?

  Film je fiktivním (ale velmi věrným) spodobněním jednoho pracovního dne skupiny Beatles na vrcholu probíhající beatlemánie. Scénárista Alun Owen se chtěl natolik věrně chování a stylu života Beatles přiblížit, že s nimi několik dní žil, než scénář sepsal. Pokud se podíváme na skutečný dokument The Beatles – The First U.S. Visit, který je o půl roku starší a sleduje Beatles na každém kroku během jejich první návštěvy Ameriky, vidíme skutečně zcela stejný běh věcí.

  Později byl Owen za scénář nominovaný na Oscara (vyhrál snímek Father Goose s Carym Grantem). Další sošku mohl získat producent George Martin za adaptovaný hudební doprovod filmu (tuto sošku získal film My Fair Lady).  I tak měl film obrovský ohlas jak u fanoušků, tak vesměs i u kritiků.

  V osobním životě mělo natáčení filmu zásadní význam zejména pro George Harrisona, protože během něj poznal svou budoucí ženu Pattie Boyd (sympatická blondýnka v několika záběrech ve vlakových scénách na začátku filmu). V závěrečné koncertní scéně byl mezi  komparsem  také třináctiletý Phil Collins, ale v samostatném záběru vidět není.


  Dobový filmový trailer:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...