Paul McCartney znovu vydá „ruské“ album

  • Kategorie: Novinky

    Někdejší člen skupiny Beatles v posledních letech probírá svůj velký archiv a vydává bohatě vypravené reedice starších alb. V červenci pošle do světa hned tři koncertní desky plus album CHOBA B CCCP, které v roce 1988 vyšlo exkluzivně pouze v tehdejším Sovětském svazu.

    Paul McCartney byl vůbec prvním západním umělcem, který podobný krok udělal. Album, jehož název je vlastně ruským překladem titulu písně Beatles Back In The U.S.S.R., vzniklo jako spontánní projekt. Pouhé dva dny stačily na natočení Paulových oblíbených, převážně rock and rollových písní z padesátých let jako Twenty Flight Rock, Lucille, That’s All Right Mama, Summertime nebo Kansas City, kterou kdysi nazpíval i se skupinou Beatles. Během session vznikla i předělávka beatlesovské I Saw Her Standing There, která se však na album nedostala. Natáčení se zúčastnil např. kytarista Mick Green (Johnny Kidd & The Pirates, Billy J. Kramer And The Dakotas, Cliff Bennett And The Rebel Rousers), baskytarista Nick Garvey (The Motors), nebo bubeník Chris Whitten, které posléze s Paulem natočil i „comebackovou“ desku Flowers In The Dirt (1989) a odjel s ním světové turné zachycené v dokumentárním filmu Richarda Lestera Get Back (1991).

    Vedle alba CHOBA B CCCP vyjdou v reedicích Paulovy koncertní desky Amoeba Gig (2007), Paul Is Live (1993) a Wings Over America (1976).

    That’s All Right Mama


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...