Paul McCartney vydal nový singl

 • Kategorie: Novinky

  New, tak se jmenuje nový singl Paula McCartneyho, který předchází vydání stejnojmenného alba (14. října). Vrací se v něm stylově do šedesátých let a zároveň skládá poctu své ženě Nancy.  Během jediného dne si písničku na serveru You Tube poslechlo přes čtvrt miliónu lidí.

  Jako jakési motto na svém webu McCartney cituje verše písně: „Můžeme dělat, co chceme, můžeme žít tak, jak se rozhodneme.“

  Oficiálně Paul vydá nové album s vlastními písničkami po šestileté pauze od alba Memory Almost Full, nicméně v meziobdobí vydal řadu desek: vloni album Kisses On The Bottom složené převážně z předělávek starých písní, dále koncert Good Evening New York City, desku s autorskou klasickou hudbou Ocean’s Kingdom a pod hlavičkou experimentální skupiny Fireman desku Electric Arguments).

  Ke vzniku nových písniček řekl: „Než jsme vyrazili na turné, měl jsem trochu času, a tak jsem začal psát. Odvezl jsem vždy svou nejmladší dceru do školy a potom jsem měl pár hodin volna, takže se z toho stal brzy takový zvyk.“ Na desce s ním pracuje hned několik producentů: „Písničky jsou hodně rozdílné, chtěl jsem udělat každou s jiným producentem, a pak se rozhodnout, se kterým se mi pracuje nejlépe. Jenže jsem vycházel skvěle se všemi…“ Na albu se tak podíleli Mark Ronson (Amy Winehouse, Duran Duran…), Ethan Johns (Tom Jones, Crowded House, Crosby, Stills and Nash) nebo Paul Epworth (Adele, Florence and the Machine).

  Po vydání desky se Paul chystá na turné.

  Paul McCartney, New:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...