Paul McCartney: „Po smrti Lindy jsem rok plakal…“

 • Kategorie: Novinky

  Hudebník Paul McCartney jen zřídkakdy nechává novináře nahlédnou do svého osobního života, či dokonce osobních citů. V novém rozhovoru pro BBC však udělal výjimku, když se rozhovořil o své první ženě Lindě a těžkém období po její smrti.

  „Myslím, že jsem brečel asi rok, nešlo to zastavit. Pořád čekáte, že vejde do místnosti, jako to dělala vždycky. Plakal jsem opravdu hodně. Bylo to snad až trapné, jenomže to byla ta jediná věc, kterou jsem mohl dělat,“ hovořil Paul o svých citech a zavzpomínal ve stejné souvislosti i na svého otce. Ten ztratil svou ženu Mary, Paulovu maminku, když bylo Paulovi 14 let. „Obě, Linda i máma, zemřely na rakovinu prsu. Neměli jsme ani tušení, proč máma umřela, protože tenkrát se o takových věcech nemluvilo. Prostě umřela. Nejhorší na tom bylo, že všichni dělali jakoby nic. Nikdo nehnul ani brvou, a potom jsem najednou slyšet tátu v noci plakat ve vedlejší místnosti. Bylo to strašně smutné, protože jsme ho nikdy v životě plakat neslyšeli.“

  Paul a Linda se vzali v roce 1969. Aby nebyli odloučení během dlouhých turné Paulovy skupiny Wings, angažoval svou ženu jako klávesistku a perkusionistku. Linda s ním poté jezdila na turné celý život a občas pomáhala i při nahrávání desek. S Paulem měli tři děti: fotografku Mary, světově uznávanou módní návrhářku Stellu a hudebníka Jamese. Z prvního manželství měla Linda ještě dceru Heather, kterou Paul adoptoval.

  McCartney se podruhé oženil v roce 2002, kdy si vzal bývalou modelku Heather Mills. Ta jej po čtyřech letech (a narození dcery Beatrice) opustila a vysoudila během rozvodového řízení horentní sumu, v přepočtu asi 775 milionů korun (přesto původně požadovala asi pětinásobek této částky). Šťastněji se Paul oženil v roce 2011 s podnikatelkou Nancy Shevell, s níž žije dodnes. Jsou obecně považováni za šťastný pár.

  Paul a Linda v začátcích svého vztahu:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...