Paul McCartney navštívil Elvise a dal mu trsátko

 • Kategorie: Novinky

  Sir Paul McCartney se přijel podívat do Gracelandu, někdejšího sídla Elvise Presleyho, který je dnes jeho muzeem a zároveň místem posledního odpočinku. Nechal mu na hrobě trsátko.

  To aby si mohl v nebi zahrát,“ řekl Paul poté. McCartney Memphisem projížděl v rámci svého aktuálního amerického turné. Je druhým členem Beatles, který se zde zastavil – v minulosti Graceland navštívil i Ringo Starr.

  Za Elvisova života se sešli pouze jedinkrát, když král RnR pozval Beatles do svého domu během jejich návštěvy Ameriky. Beatles ho obdivovali, přinejmenším v jeho začátcích. Elvisův vztah k Beatles je sporný, údajně se měl obávat jejich slávy a snažit se je z Ameriky dostat (Ringo Starr o tom hovořil v dokumentu The Beatles Anthology). Ovšem během jeho rekordně sledované televizní show v roce 1968 o nich Elvis sám začal mluvit a označil je za svou oblíbenou skupinu (společně s americkými Byrds). Navíc na svých pozdějších koncertech několikrát sáhl  i po jejich písních (Something, Hey Jude, Get Back nebo Lady Madonna).

  Paul McCartney při zkoušce Elvisovy písně All Shook Up. Poznáte muzikanty za ním? (klíč najdete níže)

  baskytara: Paul McCartney, sólová kytara: David Gilmour (Pink Floyd), bicí: Ian Paice (Deep Purple, Whitesnake), klávesy: Pete Wingfield (B. B. King, Alan Parsons, Van Morrison, Dexys Midnight Runners), doprovodná kytara: Mick Green (Van Morrison, Bryan Ferry, Johnny Kidd & The Pirates, Billy J. Kramer & The Dakotas)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...