Paul McCartney doladil album ve studiu Abbey Road

 • Kategorie: Novinky

  Již před několika týdny Paul McCartney nabídl ukázky z chystaného alba Egypt Station. Pracoval na něm jak v Los Angeles, tak v Sussexu, ale nakonec se nastěhoval do tradičních studií Abbey Road, kde dal nahrávkám finální zvuk.

  Producent Greg Kurtsin se o nahrávání rozpovídal pro časopis Rolling Stone a vedle popisu Paulovy kreativity nabídl i úsměvnou historku: „Párkrát jsem navrhl nějakou věc, kterou jsem považoval za celkem podnětnou. Nenapadá mě teď přesně konkrétní případ, ale jednou jsem něco navrhoval a Paul nic. Tak jsem si říkal, jestli mě vůbec slyšel. A třeba po půlhodině se ho ptám: „Hele, Paule, a co ten nápad, co jsem měl před chvílí?‘ A on na to: ‚Jo jo, já tě slyšel, jenom ignoroval.‘ A oba jsme se rozchechtali.“

  Album prý bude z velké části akustické, byť místy rovněž rockové. McCartney se dokonce poprvé zkusil ponořit do latinskoamerických stylů. „Chce se vyhnout čemukoliv, co zavání obyčejností, vždycky se snaží experimentovat,“ dodal producent Greg Kurtsin.

  Album Egypt Station vyjde v září, pět let po vydání zatím poslední Paulovy desky New. Někdejší člen skupiny Beatles už z desky pustil dvě ukázky, písně Come On To Me a baladu I Don’t Know.

  Paul McCartney – Come On To Me


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...