Paul McCartney hrál s Beach Boys na celer

  • Kategorie: Novinky

    Během své kariéry hostoval Paul McCartney na nahrávkách všemožných svých kolegů. Je slyšet na deskách Rolling Stones, Donovana, Johnnyho Cashe nebo Jamese Taylora. Nejbizarnější ovšem byla nahrávací session s Beach Boys, na kterou  nyní vzpomíná na svém webu.

    V psychedelickém a experimentálním období kapely Beach Boys nahrávali album Smiley Smile. Paul se za kapelou zastavil právě když pracovali na skladbě Vegetables (zelenina). Více už na otázku, zda skutečně „hrál na celer“, odpovídá sir Paul:

    „Jo, jasně, to je pravda! Byla to taková trochu divoká a šílená doba. Šel jsem zrovna kolem studia, když nahrávali, a pozvali mě dál. Říkal jsem si, že to bude legrace vidět je pracovat, byl jsem jejich velký fanda. A tak jsem tam seděl, když ke mně přišel myslím Brian (Wilson) a povídá: ‚Hele, Paule, udělal bys nám službičku a nahrál něco?‘ A já si říkal, pane jo, to snad neni možný, budu zpívat s Beach Boys! Byl jsem trochu nervózní, ale říkal jsem si, že o nic nejde. A oni povídaj: ‚Potřebujem abys šel k mikrofonu a jen kousal celer.‘ Tak to jsem zvládnul! Šel jsem tam a až uslyšíte na nahrávce, jak někdo chroupe celer, jsem to já.“


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...