Oživí bratři Daviesovi Kinks?

  • Kategorie: Novinky

    O reunionu Kinks se mluví prakticky od jejich rozpadu v roce 1996. Vzhledem k tomu, že se jejich sestava po 60. letech často měnila, tvoří základ dva bratři Ray a Dave Daviesovi. Jejich vztah sice není tak srdečně bratrský, jak bychom u rodiny možná čekali, nicméně oba nyní v rozhovorech připustili, že by značka Kinks mohla ožít.

    Ray Davies: „Řekl bych ne, pokud bychom měli jenom vyjet na turné a hrát staré hity. Ale říkám možná, pokud se mi podaří napsat něco dobrého. Musím napsat něco nového, čerstvého, protože celý život tvořím a rezonuji s tím, co se děje kolem mě.“ Dave Davies: „Řekl jsem Rayovi, že by byla velká chyba nezkusit ještě něco udělat.“ Zároveň ale upřesnil to samé, co jeho bratr: „Nechci ale vidět, jak žije odkaz Kinks ve dvou dědcích, co se snaží něco zahrát pro peníze.“

    Od poloviny 90. let jedou oba bratři po vlastní dráze. Úspěšnější je někdejší leader Kinks Ray Davies, který je velmi aktivní, vydal řadu alb, spolupracoval na několika filmech, napsal dvě vzpomínkové knihy nebo zahrál na největším britském festivalu v Glastonbury. Královna Alžběta II.  jej také ocenila vysokým vyznamenáním, řádem CBE. Naopak Davovi se dařilo hůře, jeho hudební počiny nemají takový ohlas jako práce jeho bratra, přesto natáčí desky a vydal také svou autobiografii.  V roce 2005 měl mrtvici a dočasně ochrnul, přesto se dokázal vrátit jak k natáčení, tak ke koncertování.

    Kinks se proslavili v roce 1964 písní You Really Got Me:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...