Oldies radio zve na koncert Beach Boys!

 • Kategorie: Novinky

  Legenda „plážového rock and rollu“ je tu. Oldies radio Vás zve na koncert skupiny Beach Boys. Vstupenky budeme rozdávat už v pátek 9. 6. ráno a vy je můžete velmi jednoduše získat! Kolega Jakub Urban se Vás bude ptát na historii kapely. Správné odpovědi na jeho otázky pak stačí zavolat na studiovou linku Oldies radia s číslem 246 046 446. V pátečním ranním vysílání budete mít dvakrát možnost hrát o vstupenky. A každý ze dvou výherců získá po dvou vstupenkách.

  Kalifornská skupina The Beach Boys vznikla v roce 1961 v kalifornském Hawthorne a brzy se proslavila bezstarostnými písněmi jako Surfin‘ USA, Surfin Safari, I Get Around, Fun Fun Fun a mnoha dalšími. Za vrchol jejich tvorby se považuje album „kapesních symfonií“ Pet Sounds (1966) a následný propracovaný hit Good Vibrations (1966). Skupinu v nejslavnější éře tvořili tři bratři Brian, Carl a Dennis Wilsonové a jejich bratranec Mike Love. Pátým členem byl kamarád Al Jardin, v polovině 60. let sestavu posílil ještě Bruce Johnston. Hlavním autorským motorem Beach Boys byl Brian Wilson, o němž v roce 2014 vznikl zdařilý snímek Love And Mercy (ve dvou časových rovinách filmu Wilsona hráli Paul Dano a John Cusack).

  Beach Boys se během krátké doby stali nejpopulárnější americkou skupinou a ve světovém měřítku se jí mohli rovnat snad jedině The Beatles. Ti za stěžejní inspiraci svého revolučního alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (1967) označili právě album Pet Sounds. V bývalém Československu Beach Boys odehráli v roce 1969 tři koncerty, a to v pražské Lucerně, na brněnském zimním stadionu a v Bratislavě. Původní členové kapely se dodnes příležitostně dávají dohromady, v roce 2012 vydali album That’s Why God Made The Radio, které zabodovalo na #3 v americkém Billboardu a v Top 20 ve Velké Británii, Japonsku, Švédsku, Norsku, Dánsku nebo Kanadě. V České republice se umístilo na #24.

  V současné době jezdí společně na turné jednak Brian Wilson s Alem Jardinem (vystupují pod Wilsonovým jménem) a potom právě druhá sestava pod názvem The Beach Boys, která míří k nám. V její sestavě hrají a zpívají původní členové Mike Love a Bruce Johnston.

  Beach Boys, 1964

  Beach Boys Praha, 1969


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...