Oldies radio Vás zve na výstavu grafik Boba Dylana!

 • Kategorie: Novinky

  Bob Dylan jak ho určitě neznáte! On the Road s podtitulem Neznámá tvář známého umělce, tak zní název nejnovější výstavy, která je k vidění v Křížové chodbě Staroměstské radnice. Uvidíte zde soubor Bobových výtvarných prací, originální grafiky světoznámého hudebníka a čerstvého držitele Nobelovy ceny za literaturu. Celý týden od pondělí 19. června do pátku 23. jsme nabízeli vstupenky na výstavu v ranním vysílání Jakuba Urbana.

  Na výstavě uvidíte téměř padesátku Dylanových grafických listů z let 2008 – 2014, k tomu kolekci jeho gramofonových desek a tematické fotografie Alana Pajera.

  Malování a kreslení není žádný nový vrtoch slavného hudebníka. Bob Dylan se výtvarné práci věnuje takřka stejně dlouho jako hudbě, už od 60. let minulého století. Namaloval kupříkladu obaly svých alb Self Portrait (1970), Planet Waves (1974) nebo Another Self Portrait (2013). Dominantním tématem jeho současné výtvarné tvorby jsou zážitky a postřehy z cest, které absolvoval během svých turné.

  autorské obaly desek Boba Dylana:

  Výstava Bob Dylan: On the Road na Staroměstské radnici představuje téměř padesát číslovaných a signovaných grafických listů ze striktně limitované kolekce sestavené londýnskou Halcyon Gallery a také soubor gramofonových desek, jako připomenutí hudební tvorby Boba Dylana, ikony světové hudební scény. Expozice zahrnuje také několik momentek fotografa Alana Pajera zachycujících Václava Havla a Boba Dylana během jeho koncertu v Praze začátkem listopadu 2005.


   
   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...