Objeveno video z koncertu Johna Lennona a Eltona Johna

 • Kategorie: Novinky

  Elton John na svých koncertech v Las Vegas nazvaných Million Dollar Piano připravil překvapení pro fanoušky. Promítá tam video z roku 1974 z koncertu s Johnem Lennonem, o kterém se vůbec nevědělo, že existuje. Koncert bývá označován za poslední Lennonovo veřejné vystoupení.

  V roce 1974 společně natáčeli písničku Whatever Gets You Through The Night a uzavřeli sázku: Když z toho bude hit číslo jedna, Lennon vystoupí jako host na koncertě Eltona (je to kuriózní, ale Lennon tehdy od rozpadu Beatles neměl ani v Británii, ani v Americe jediný singl na 1. místě). Deska vzápětí skutečně zabodovala na #1 a oba Johnové spolu zahráli tento hit a starou písničku Beatles I Saw Her Standing There (ačkoliv tu v Beatles zpívával Paul McCartney). Koncert proběhl 28. listopadu 1974 v Madison Square Garden a byl sice natočený zvukově, ale kamery jej nenatáčely. Teprve nyní po mnoha letech se ukázalo, že jej tehdy z 12. řady tajně natáčela 8mm kamerou jedna z fanynek – Mary Ann Summers.

  Zde je její vzpomínka: „Koupila jsem si tehdy kameru přímo pro tento koncert (byla pro mě hodně hodně drahá, vydělávala jsem jen dolar a půl za hodinu, ale tohle byl přeci Elton!). Nikdy předtím jsem ji nepoužila, ale viselo ve vzduchu, že by se mělo stát něco speciálního, šeptalo se, že možná vystoupí i John Lennon. A zcela jasné mi to bylo od momentu, kdy jsem si všimla, že kousek ode mě v 11. řadě sedí Yoko Ono.
  Po hezkém úvodu Kiki Dee nastoupil Elton a bylo to úžasné. Když začal uvádět Johna, všichni jsme křičeli: ‚Ano! Ano! Ano!‘  Opravdu přišel! Okamžitě jsme se zvedli ze židlí, to nebyla pozice pro skákání radostí a tanec. Snažit se přitom natáčet bylo směšné, i když jsem se snažila pevně stát, pořád jsem se třásla. Myslela jsem, že vzrušením, ale můj přítel se na mě otočil a jen zařval: ‚To se třese celá podlaha!“ A doslova tak to bylo.  Když končili s I Saw Her Standing There… prostě tu atmosféru nejde popsat, 20 000 lidí sdílelo pocit naprostého štěstí.“

  Tato show bývá označována za poslední koncertní vystoupení Johna Lennona, ale tím je ve skutečnosti až TV show Salute to Sir Lew Grade z 18. dubna 1975, kde Lennon před živým publikem zazpíval s kapelou tři písně (Imagine a rock and rollové Stand By Me a Slippin‘ And Slidin‚).


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...