Nový rekord pro Beatles

  • Kategorie: Novinky

    Skupina Beatles si připsala další zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Výlisek jejich tzv. Bílého dvojalba s pořadovým číslem jedna se prodal za téměř dvacet miliónů korun… Dosud patřil Ringovi Starrovi.

    Bílé dvojalbum, tedy 2 LP skupiny v čistě bílém obale pojmenované pouze „The Beatles“, vyšlo v roce 1968. Kromě plasticky vyvedeného názvu skupiny mělo na vnějším obale jedinou věc – pořadové číslo toho kterého výlisku. Kus s číslem jedna si vzal Ringo Starr a nyní jej prodal na speciální charitativní aukci síně Julien. Výsledek předčil veškerá očekávání, album se prodalo za neuvěřitelných 790 000 dolarů, tedy bezmála dvacet miliónů korun.

    Guinnessova knihy rekordů obsahuje na 150 zápisů spojených se jménem skupiny Beatles. Například za nejprodávanější skupinu historie (přes miliardu prodaných nosičů), či za nejsledovanější televizní přenos hudební kapely. Když v roce 1964 poprvé vystoupili v americké televizi, pustilo si show Eda Sullivana 73 miliónu lidí, tedy 60% tehdejší americké populace. Vzápětí obsadili prvních pět míst amerického žebříčku Billboard, což se dosud také nikomu jinému nepodařilo. Rovněž měli v Americe z hudebních skupin nejvíce hitů #1.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...