Nový David Bowie bude už 11. března!!

 • Kategorie: Novinky

  Po deseti letech vydá David Bowie nové album s názvem The Next Day. Britští hudební kritici už s předstihem nešetří chválou. Například deník The Independent o albu The Next Day (Příští den) píše, že by mohlo jít o „největší comeback v dějinách rock’n’rollu“. Zatím není jasné, zda Bowie vyjede na turné, které by provázelo vydání alba.

  Kritici nadšeně přijali už v lednu vydaný singl Where Are We Now?, který je součástí nového alba se 14 skladbami. Písnička je melancholickým pohledem na 70. léta, která Bowie částečně strávil v Berlíně.
  Podle kritiků je Bowie na novém albu, které v Británii vyjde 11. března, v nejlepší formě. Některé britské listy album rozebírají píseň po písni a udílejí mu čtyři nebo plný počet pěti hvězdiček.
  Bowie se proslavil v roce 1969 albem Space Oddity. Na albu i na koncertech tehdy vystupoval jako androgynní postava Ziggy Stardust. Později na sebe upozorňoval nejen experimentováním s hudebními styly, ale také na svou dobu extravagantními kostýmy a maskami, stejně jako scénickým pojetím koncertů.

  David Bowie je považován za jednu z nejvlivnějších rockových hvězd a prestižní londýnské muzeum Victoria and Albert mu věnovalo výstavu, která začne koncem března.

  Během turné v roce 2004 absolvoval operaci srdce. Od té doby naposledy vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertě v New Yorku. Bowie odmítl možnost vystoupit na zahájení olympijských her v Londýně, přestože ho o to osobně prosil režisér show Danny Boyle.

  Podívejte se na další videoklip z chystaného alba. Tady je The Stars (Are Out Tonight).

   

  zdroj: aktualne.cz


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...