Novinka Davida Gilmoura

  • Kategorie: Novinky

    Pět let uplynulo od vydání poslední sólové desky jedné z opor legendy Pink FloydDavida Gilmoura. V poslední době o něm nebylo mnoho slyšet, proto o to víc překvapila nová píseň, kterou nabízí v době karantén. Jedná se o „rodinnou“ nahrávku zbrusu nové písně Yes, I Have Ghosts. A zní mu skvěle.

    Gilmour nahrávku pořídil na audio knihu nazvanou Divadlo pro snílky, jejíž autorkou je pro změnu jeho manželka Polly Samson. Původně zamýšlel skladbu natočit i se sbory… „Pracoval jsem na té písni právě v okamžiku, kdy přišla karanténa a musel jsem zrušit už dohodnutou session se zpěvačkami,“ říká David. A tak se nakonec stala jedinou další hudebnicí na nahrávce jeho dcera Romany, která s ním do domácího studia směla. Nazpívala vokály a zahrála na harfu. A výsledek dopadl možná lépe než s plánovanými najatými profesionály. „Nemohlo to dopadnout líp, mám obrovskou radost z toho, jak znějí naše hlasy dohromady. A její harfa to posunula do úplně jiného rozměru,“ libuje se spokojený tatínek.

    Že by jej to inspirovalo k dalším písním? Zatím poslední album – Rattle That Locke – vydal v září roku 2015 a dobyl s ním žebříčky v mnoha zemích světa, včetně toho českého. Hostovali na něm i hudebníci jako David Crosby, Graham Nash, Phil Manzanera, Jools Holland, Andy Newmark, Jon Carin nebo dlouholetý basák Pink Floyd a nyní člen skupiny Nicka Masona Guy Pratt.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...