Neil Young bojuje za používání organické bavlny

 • Kategorie: Novinky

  Kanadský muzikant Neil Young pokračuje ve své snaze být „enviromental friendly“. Poté, co nedávno podpořil projekt na záchranu deštných pralesů, vyhlásil nyní válku klasické bavlně.

  „Dnes jsem učinil příslušné kroky k tomu, aby během mých koncertů a na mých webových stránkách nebyla prodávána trička, která nejsou vyrobena z organické bavlny. Týká se to i ostatních produktů poškozujících Zemi. Slibuji, že udělám všechno pro to, abych ochránil naši planetu,“ napsal ve svém prohlášení Neil Young.

  Devětašedesátiletý písničkář upozorňuje zejména na fakt, že klasická bavlna je na druhém místě v žebříčku plodin s nejčastějším používáním pesticidů. 25 % veškerých petrochemicky zpracovaných pesticidů, fungicidů a herbicidů je použito právě na bavlnu. „Agentura pro ochranu životního prostředí označuje sedm z patnácti nejčastěji používaných pesticidů při produkci bavlny ve Spojených státech za  ‚možné,‘  ‚pravděpodobné,‘  ‚předpokládané‘  nebo ‚známé‘  lidské karcinogeny,“ doplňuje Young a varuje, že tyto chemikálie pronikají do půdy. Tím pádem mohou zasáhnout blízké plodiny a mohou se zároveň dostat do vodních zdrojů a řek.

  Při pěstování organické bavlny se nepoužívají pesticidy a umělá hnojiva.

   

  Zdroj: www.rollingstone.com


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...