Lennonův podpis vrahovi jde do aukce

  • Kategorie: Novinky

    8. prosince 1980. John Lennon v podvečer opouští svůj dům v New Yorku, před nímž čeká fanoušek s Johnovou poslední deskou Double Fantasy. Lennon se zastaví, podepisuje obal a připisuje rok 1980. Vedle stojící fotograf jej při tom zachytí. „Potřebujete ještě něco?“ zeptá se John muže a vrací mu LP. Fanoušek se usměje a zavrtí hlavou. V kapse svírá revolver, ale nedokáže jej vytáhnout. O pár hodin později už to bohužel dokáže. Stejný muž Johna Lennona zavraždí. Podepsaná LP deska zůstane ležet vedle chodníku mezi květinami…

    Desku poté najde jiný fanoušek Beatles, ale odevzdá ji policii a album je zaevidované jako předmět doličný. Po vynesení doživotního rozsudku nad Markem D. Chapmanem se album vrátí nikoliv vrahovi, ale nálezci. Včetně označených Chapmanových otisků a evidenčního čísla na tváři Yoko Ono. Hned nad podpisem Johna Lennona.

    Majitel desky ji opatruje necelých dvacet let, ale v roce 1999 ji prodá za relativně nízkých 150 000 dolarů. V roce 2010 už novému majiteli v další aukci „vydělá“ 850 000 dolarů. Nyní jde do aukce znovu, vyvolávací cena je 400 000 dolarů a nabízí ji síň Golden Auctions.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...