Kterak Jeff s Tomem na Wilburys vzpomínali

  • Kategorie: Novinky

    Hostem na nečekaném vánočním koncertě Toma Pettyho (a jeho skupiny Heartbreakers) byl Tomův kamarád, producent a někdejší spoluhráč z Traveling Wilburys Jeff Lynne. Jednou písní dokonce zavzpomínali na slavnou „superskupinu“.

    Onou skladbou byla Poor House z alba Traveling Wilburys Vol. 3, kterou dosud na koncertě ani jeden z nich nehrál. Jak v úvodu říká Tom Petty: „Od té doby jsme ji hráli jednou… Vážně, teď před koncertem v šatně.“ Přes řadu nepřesností ji však fanoušci přijali nadšeně. Společně zahráli také rock and rollovou píseň Runaway (jejíž předělávku také pořídili s Wilburys) a berryovku Roll Over Beethoven, kterou Jeff v 70. letech oživil se svou kapelou Electric Light Orchestra.

    Traveling Wilburys byla improvizovaně vzniklá skupina, jejímiž členy byli George Harrison, Roy Orbison, Bob Dylan a právě Petty s Lynnem. První album vydali v roce 1988, druhé, již bez zesnulého Orbisona, v roce 1990. Více se o nich dočtete v naší Hudební knihovně v historii písní Handle With Care, Last Night nebo Tweeter And The Monkey Man.

    Původní studiová verze písně Poor House (Harrison, Dylan, Petty a Lynne):


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...