Královna na obou stranách mince

  • Kategorie: Novinky

    Britská Královská mincovna včera uvedla na trh vůbec první minci, která oslavuje nějakou hudební skupinu, konkrétně kapelu Queen (v překladu Královna). Na opačné straně mince je podobizna královny Alžběty II. Brian May a Roger Taylor oba veřejně poděkovali a označili to za obrovskou poctu.

    Ačkoliv na poštovních známkách se hudebníci objevují často (a známka s Queen k jejich padesátému výročí vzniku se právě připravuje), na britských mincích jen zřídka. A poprocková legenda Queen je v tomto směru v Británii údajně vůbec první takto oceněnou skupinou. Jedná se ovšem o sběratelskou minci, která nepůjde do běžného platebního provozu.

    Sám designér mince, Chris Facey, prozradil, že je dlouholetým fanouškem skupiny: „Poprvé jsem je slyšel ve filmu Waynův svět, kde zazněla Bohemian Rhapsody. Od té chvíle jsem jejich fandou.“ Na minci nakonec neudělal podobizny hudebníků, ale jejich charakteristických hudebních nástrojů, přičemž na klaviatuře piana je naznačený úvodní akord právě Bohemian Rhapsody.Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...