Koncert Pink Floyd v kinech

  • Kategorie: Novinky

    Kapela Pink Floyd vrátí do kin svůj slavný film, přesněji záznam koncertní show z osmdesátých let nazvaný Delicate Sound of Thunder. Vrátí se v říjnu ovšem na jeden jediný den.

    Snímek vznikl sestřihem pěti vyprodaných show z Nassau Coliseum v New Yorku, kde Pink Floyd vystupovali v srpnu 1988 v rámci turné ke svému comebackovému albu (již bez Rogera Waterse) A Momentary Lapse of Reason. Záznam vyšel nejprve jako koncertní album v listopadu 1988 (dnes již trojnásobně platinové) a posléze i s videem v červnu 1989. Film byl posléze nominován na cenu Grammy (kterou však získala Janet Jackson a její Rhythm Nation 1814).

    Celosvětové promítání Delicate Sound of Thunder je naplánováno pouze na jeden večer a to 15. října 2020, ačkoliv pro něj vznikl nový remix z původních zdrojových pásů. Fanoušci tak uslyší jak nový zvuk (nad remixem měl dohled sám David Gilmour), tak uvidí nový obraz. Předpokládá se, že oboje také znovu vyjde na nových nosičích, ačkoliv remixované a remasterované album je již součástí loňského boxu The Later Years 1987–2019.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...