Kolik amerických prezidentů je potřeba, aby zahrál Jimmy Page?

 • Kategorie: Novinky

  Loňský charitativní koncert 12.12.12., který získával v Americe prostředky na pomoc obětem hurikánu Sandy, byl skutečně veliký. Vystoupili zde např. Bruce Springsteen, The Who, Rolling Stones nebo Paul McCartney. Mohl ale být ještě větší, chybělo málo a zahráli zde totiž i Led Zeppelin. Kdyby ovšem…

  Kdyby ovšem Jimmy Page řekl ano. Producent akce Harvey Weinstein nyní na festivalu v Torontu při příležitosti promítání dokumentu o akci prozradil, že byli velmi blízko od reunionu Led Zeppelin, protože ten, který podobné akce předtím vždy brzdil – zpěvák Robert Plant – nečekaně souhlasil, že pokud jeho spoluhráči Jimmy Page a John Paul Jones kývnou, vystoupí také. Jenže tentokrát si pro změnu postavil hlavu kytarista Jimmy Page.

  Harvey Weinstein: „Robert řekl OK, pokud do toho půjde i Page… jenže Jimmy Page nechtěl.“ Přitom producent měl k ruce dva zainteresované kolegy, kteří se nabídli Jimmyho přesvědčit – Billa Clintona a Baracka Obamu. „Bill mluvil se všemi členy kapely a i jemu řekl Jimmy ne. Odmítl Obamu i Billa Clintona, je to jeho ostuda,“ dodal, přičemž zavtipkoval v návaznosti na Jimmyho zájem o okultní vědy, že je pravděpodobně asi příliš pověrčivý (v narážce na datum konání akce 12. 12. 2012), nebo že je možná ďábel schovaný rovnou v jeho manažerovi.

  Led Zeppelin naposledy vystoupili na koncertě v roce 2007, kdy nečekaně souhlasili s jedním koncertem k uctění památky zakladatele firmy Atlantic Records Ahmeta Erteguna. Na bicí s nimi hrál Jason Bonham, syn zesnulého bubeníka Johna Bonhama. Vstupenky na tuto show se přes internet pokusilo během chvíle koupit 20 miliónů lidí, což je rekord zaznamenaný i v Guinessově knize rekordů.

  Led Zeppelin v roce 2007:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...