Rock & rollová sín slávy 2019

  • Kategorie: Novinky

    Známá americká společnost stojící za vyhlašováním nejlepších rock and rollových skupin historie zveřejnila, které legendy vstoupí v roce 2019 do Síně slávy. Z tradičních skupin šedesátých let budou po několika nominacích uvedeni např. Zombies. A zatímco Stevie Nicks sem bude zapsána již podruhé, Joe Cocker, EL&P nebo Jethro Tull si opět musí počkat.

    Vedle Zombies se členy Síně stanou Def Leppard, Stevie Nicks, Roxy Music, Cure, Janet Jackson a na druhý pokus letos „prošli“ Radiohead. Konkrétně Stevie Nicks tak vstoupí do stejných vod již podruhé, protože sem byla uvedena jako členka Fleetwood Mac v roce 1998. Stejně tak jsou v Hall Of Fame „zdvojení“ např. členové Beatles, ale také Graham Nash (Hollies a Crosby, Stills and Nash), Lou Reed (sólo a Velvet Underground), Paul Simon (sólo a Simon & Garfunkel), David Crosby (Byrds a Crosby, Stills and Nash), Peter Gabriel (sólo a Genesis) nebo Rod Stewart (sólo a Faces). Všechny ovšem trumfl Eric Clapton, který je zde dokonce třikrát (sólo, Yardbirds a Cream).

    Na další léta si tak musejí počkat některé další legendy, na které se zatím nedostalo. Jmenovitě by v Rock & rollové síni slávy neměli chybět např. Joe Cocker, Judas Priest, Bad Company, Jethro Tull, Emerson, Lake & Palmer, Iron Maiden, Doobie Brothers, Motley Crue, King Crimson, Guess Who nebo Motorhead.

    Zombies, She’s Not There, 1964


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...