John Mayall vydává nové album

  • Kategorie: Novinky

    Pět let po vydání poslední studiovky Tough vydává legendární britský bluesman John Mayall nové album. Jmenuje se A Special Life a na trh bude uvedeno 13. května.

    Mayalla na desce doprovází jeho současná koncertní skupina, kterou sestavil pro natáčení právě alba Tough před pěti lety. Tvoří ji kytarista Rocky Athas, baskytarista Greg Rzab a bubeník Jay Davenport. Hostem na desce je nadaný americký multi-instrumentalista a hudebník mnoha žánrů C. J. Chenier, který dříve spolupracoval např. s Paulem Simonem.  Mayall k desce sám vytvořil i umělecký obal.

    John Mayall je často označovaný za bílého otce britského blues. Jeho skupinou během let prošli tak legendární hudebníci jako Eric Clapton, Jack Bruce (Cream), Mick Taylor (Rolling Stones), Don „Sugarcane“ Harris (Frank Zappa), Harvey Mandel, Larry Taylor (oba Canned Heat), Aynsley Dunbar (Frank Zappa, Lou Reed, David Bowie), Dick Heckstall-Smith (Colosseum) nebo také většina mužských členů skupiny Fleetwood Mac (Peter Green, John McVie, Mick Fleetwood). Je držitelem významného britské řádu OBE, vydal několik desítek studiových a koncertních alb a mnohokrát už vystoupil také v České republice.Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...