Jiří Suchý dostal k 89. narozeninám zakázané album

  • Kategorie: Novinky

    Firma Supraphon objevila ve svém archivu více než čtyřicet let starou nahrávku dlouhohrající desky Malý domácí tingl-tangl, která měla vyjít na přelomu 70. a 80. let. Natočil ji Jiří Suchý s kolegy z divadla Semafor, přičemž písničkami ji doplnila autorská dvojice Jan Burian – Jiří Dědeček (v podání Jitky Molavcové). Jenže deska nikdy nevyšla.

    Tehdejší normalizační ředitel Supraphonu Jan Kvídera rozhodl, že žádná deska s Jiřím Suchým pod hlavičkou Supraphonu už nevyjde, a nařídil připravené album zlikvidovat. Nikdo ale netušil, že nahrávka, na níž vystupuje i Naďa Urbánková, Dagmar Patrasová, Evžen Jegorov nebo Fanča Kvapilová (vnučka Jana Wericha), se zachovala a stále existuje. Nyní vychází alespoň v digitální podobě. Více zde.

    Jiří Suchý se narodil 1. října 1931, dnes tedy slaví 89. narozeniny. Zatím poslední autorskou hru, kabaret Černá kočka – Bílý pes, uvedl v Semaforu před dvěma týdny, 16. září. Vedle něj v něm vystupují Jitka Molavcová, Jiří Štědroň, Michal Stejskal nebo dívčí trio Eliška Hurábová, Magdalena Jedličková a Veronika Tichá.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...