Jimmy Page chystá novinku

  • Kategorie: Novinky

    Je to více jak 25 let, kdy Jimmy Page vydal poslední sólovou desku. Nyní se ale v rozhovoru rozpovídal o tom, že má chuť se pustit do práce, složil prý řadu nových písní a uvažuje také o návratu na koncertní pódia. Zatím ale neví, s kým by rád spolupracoval.

    Mám spoustu nového materiálu, který jsem složil na akustickou kytaru,“ prozradil Page. „Spoustu a spoustu. Zrovna teď taky cítím potřebu se na něco vrhnout, což zpravidla netrvá dlouho. Ale nenapadá mě, se kterými muzikanty bych chtěl dělat. Mám materiál, mám chuť s tím něco dělat a konečně jsem dodělal všechno kolem,“ narážel na dokončení příprav vydání reedic alb Led Zeppelin, jejichž první várka se na trhu objeví začátkem června.

    Další dobrou zprávou je, že by Jimmy rád koncertoval: „Mám v úmyslu se dostat k bodu, kdy budu schopen taky odehrát nějaké koncerty. Ale o co půjde, to zatím nevím, mám pár nápadů, jak bych to chtěl, nicméně je to docela složité. Ale strašně rád bych zase koncertoval, miluju živé hraní, je to nádhera.“

    Poslední ryze sólové album vydal Page v roce 1998 pod názvem Outrider. V dalších letech se podepsal ještě pod spolupráci s Davidem Coverdalem (Whitesnake) na albu Coverdale / Page (1993) a s bývalým kolegou z Led Zeppelin Robertem Plantem nahrál LP Walking into Clarksdale (1998). Před dvěma lety vyšla v limitovaném nákladu deska Lucifer Rising and Other Sound Tracks, ta ale obsahovala raritky z roku 1972.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...