James Brown – Get On Up

  • Kategorie: Novinky

    Už v pátek 1. srpna míří do amerických kin životopisný snímek Get On Up, který mapuje životní osudy soulového krále Jamese Browna. Snímek, který je producentským dítětem Micka Jaggera, půjde do českých kin v listopadu pod titulem Get On Up – Příběh Jamese Browna.

    Produkce pečlivě vybírala hlavně představitele hlavní role, nakonec se rozhodli pro Chadwicka Bosemana, dosud spíše televizního herce známého ze seriálů (Lincoln Heights, Město ztracených…). Barvitý život soulového zpěváka přímo vyzýval o filmové ztvárnění. Několikrát skončil ve vězeňské celé, jak v mládí, tak v době své slávy, měl problémy s drogami a během tří manželství opakovaně i s domácím násilím. V době války ve Vietnamu se postavil na opačnou stranu než řada dalších zpěváků a naopak vybízel k podpoře války (nazpíval např. výrazně patriotskou píseň America Is My Home), sám také odjel zpívat americkým vojákům do Vietnamu. Charitativně se angažoval v oblasti vzdělávání dětí a snažil se zmírňovat napětí rasismu, zejména po vraždě Martina Luthera Kinga.

    Byl ke mně vždy velmi příjemný, zdvořilý a uctivý. I když jsem byl ještě mladé ucho, nechoval se ke mně tak,“ vzpomíná na Browna producent Mick Jagger v rozhovoru pro Billboard. „Hodně jsem ho sledoval a myslím, že mě toho spoustu naučil, inspiroval mě v mnoha věcech. Nemyslím, že bych ho imitoval, ale naučil jsem se od něj, jak v oboru pracovat.“

    Trailer filmu:


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...