It’s My Party dozněla. Zemřela Lesley Gore

 • Kategorie: Novinky

  Hvězda šedesátých let, americká zpěvačka Lesley Gore podlehla v New Yorku rakovině ve věku 68 let. Proslavily ji hity jako It’s My Party, Judy’s Turn To Cry, She’s A Fool nebo na svou dobu emancipačně laděná balada You Don’t Own Me. Prosadit se dokázala i v letech osmdesátých, kdy byla nominovaná na Oscara.

  Za svůj úspěch vděčila producentovi Quincymu Jonesovi, který na společné nahrávání přinesl právě písničku It’s My Party, dříve bez většího ohlasu nazpívanou britskou zpěvačkou Helen Shapiro. Verze s Lesley se okamžitě stála hitem #1 a pro zpěvačku nastala zlatá éra, kdy dokázala konkurovat i neobyčejně silné invazi britských kapel do Ameriky. Zahrála si i v několika filmech (The Girls On The Beach) a seriálech (Batman). Nominaci na Grammy jí vynesla filmová melodie Sunshine, Lollipops and Rainbows, později byla nominovaná na Oscara za autorskou hudbu k filmu Fame. Poté se hudebně odmlčela, ke konci života uváděla televizní show In The Life a vrátila se i k hudbě s albem Ever Since.

  Lesley Gore během nejslavnějších let své slávy vystudovala literaturu na Sarah Lawrence College a měla velmi široký záběr aktivit. Otevřeně také mluvila o své sexuální orientaci, přes třicet let žila v lesbickém vztahu s partnerkou, uměleckou zlatnicí Lois Sasson.

  It’s My Party

  You Don’t Own Me


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...