Hvězdy rocku hrají pro Petera Greena

  • Kategorie: Novinky

    Mick Fleetwood z kapely Fleetwood Mac organizuje koncert k poctě svému někdejšímu spoluhráči a bluesovému virtuosovi Peteru Greenovi. Na koncert přijedou zahrát jednotliví členové skupin jako Pink Floyd, ZZ Top, Who, Aerosmith, Rolling Stones a samozřejmě také Fleetwood Mac.

    Koncert proběhne 25. února 2020 v britském sále London Palladium a účast přislíbili: David Gilmour (Pink Floyd), Billy Gibbons (ZZ Top), Bill Wyman (Rolling Stones, Bill Wyman’s Rhythm Kings), Andy Fairweather Low (Amen Corner, Roger Waters, Eric Clapton aj.), Steven Tyler (Aerosmith), Zak Starkey (Who, Oasis), Christine McVie (Fleetwood Mac), John Mayall (John Mayall & the Bluesbreakers) nebo Jonny Lang.

    Peter Green se nejprve prosadil s kapelou John Mayall’s Bluesbreakers, poté byl stěžejní osobností rané formace skupiny Fleetwood Mac. S rostoucí slávou kapely se ale hudebník začal potýkat s psychickými problémy, konzumoval množství drog a bojoval se schizofrenií. Mimo jiné opustil kapelu, rozdal veškerý svůj majetek a zcela se stranil veřejného života. V 80. letech se vrátil ke kontinuální hudební práci, později založil skupinu Splinter Group, s níž natočil mnoho alb, hostoval také na desce Petera Gabriela Up (2002). Přes občasné zdravotní problémy stále koncertuje.

    Fleetwood Mac – Man of the World (1969)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...