Hollies dostanou knihu

  • Kategorie: Novinky

    Bobby Elliott, bubeník skupiny Hollies, který v kapele hraje od roku 1963, napsal autobiografii. Její název je parafrází titulu nadčasového holliesovského hitu He Ain’t Heavy, He’s My Brother, tedy: „It Ain’t Heavy, It’s My Story“ (Není to těžké, je to můj příběh).

    Bobby Elliott (na snímku první zleva), jenž je zároveň dlouholetým archivářem skupiny, o napsání vzpomínek hovořil již před mnoha lety, k soustavné práci na vzpomínkách však přistoupil až nyní. Knihu vydá britské vydavatelství Omnibus den po aprílu, 2. dubna 2020. Podtitul biografie zní „My Life And The Hollies“ (Můj život a Hollies).

    Skupina Hollies se prosadila hned prvním singlem Ain’t That Just Like Me v roce 1963, Bobby Elliott se do sestavy dostal v době nahrávání třetího singlu a prvního Top 10 hitu, písně Stay. Zejména do poloviny 70. let potom kapela patřila k největším hitmakerům, ve světových žebříčcích mají bezmála šedesát hitů, mezi nejslavnější patří Just One Look, I Can’t Let Go, Bus Stop, The Air That I Breathe nebo právě He Ain’t Heavy, He’s My Brother. Sám Elliott je díky svému stylu hraní také držitelem několika bubenických cen, vedle kytaristy a zpěváka Tonyho Hickse je také jediným členem Hollies, který v kapele hraje od 60. let dodnes.

    Hollies, I Can’t Let Go (1966)


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...