Hit Hollies znovu aspiruje na #1

  • Kategorie: Novinky

    V Anglii si budou připomínat fotbalové neštěstí roku 1989. Vzniká kvůli tomu nová nahrávka hitu Hollies z roku 1969 He Ain’t Heavy, He‘s My Brother. Nazpívají ji různé hvězdy jako vánoční charitativní singl. Legendární fotbalista Kenny Dalglish, který se v akci angažuje, tipuje, že to bude vánoční hit číslo 1.

    K neštěstí došlo 15. 4. 1989, během zápasu Liverpoolu a Nottinghamu. Tehdy pustila policie příliš mnoho fanoušků na tribunu Leppings Lane. Došlo k tlačenici, během níž bylo 96 lidí usmrceno a na 700 zraněno. Jde o největší neštěstí, které ve sportu Británie zažila.

    Novou verzi hitu He Ain’t Heavy, He‘s My Brother, která vyjde v polovině prosince, nahraje řada hvězd. Za původní interprety, skupinu Hollies, to budou její členové Tony Hicks a Bobby Elliott, mluví se ale i o hudebnících jako Paul McCartney, Gerry Marsden ze skupiny Gerry And The Pacemakers (jejichž hit You’ll Never Walk Alone dodnes fotbalový klub Liverpoolu užívá jako svou hymnu). Dále Robbie Williams, herečka a zpěvačka Paloma Faith, Mel C z někdejších Spice Girls, soulová legenda Beverley Knight nebo irský „průšvihář“ Shane McGowan z  The Pogues. Dále by neměli chybět Mick Jones z The Clash, Peter Hooton z liverpoolské kapely The Farm, Chris Sharrock z Oasis nebo Paul Heaton z  Beautiful South. O doprovod se postará The Royal Liverpool Philharmonic Orchestra.

    Píseň He Ain’t Heavy, He‘s My Brother natočili Hollies v roce 1969 s hostujícím Eltonem Johnem na piáno. Stala se jejich velkým hitem, přičemž se znovu vrátila do žebříčků ještě v roce 1988, kdy v Británii zabodovala na #1. Více se o ní dočtete v naší hudební knihovně.


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...