Gary Clark Jr. a Dr. John na Hradě

 • Kategorie: Novinky

  Na Pražském hradě se v létě objeví dvě výrazné osobnosti americké hudební scény. V pondělí 20. července ve 20.00 hodin ve Španělském sále vystoupí mladý charismatický kytarista, skladatel a zpěvák Gary Clark jr. O více než dva týdny později ve čtvrtek 6. srpna ve 20.00 pak na venkovní Terase Jízdárny zazpívá a zahraje legendární zpěvák, skladatel, kytarista a pianista Dr. John.

  Gary Clark Jr. hudebně vyrostl po boku nejvýznamnějších hudebních osobností; při koncertu v Bílém domě na počátku roku 2012 zahrál americkému prezidentovi Obamovi společně s B. B. Kingem, Jeffem Beckem či Mickem Jaggerem. Je to právě Mick Jagger a skupina Rolling Stones, která si Clarka Jr. často vybírá jako předskokana svých koncertů. Znalci Garyho Clarka, od loňska držitele Grammy v kategorii The Best Traditional R&B Performance, nadneseně označují za „vyvoleného“, za „dalšího Jimiho Hendrixe“ či za „spasitele blues“.

  Šestinásobný držitel Grammy Dr. John, který je stejně jako trumpetista Louis Armstrong považován za ikonu neworleanské hudby, přiveze na Pražský hrad program, který je věnovaný právě Armstrongovi, resp. loňskému albu Ske-Dat-De-Dat: The spirit of Satch, na kterém se Dr. John Armstrongovou hudbou inspiruje a osobitým způsobem se s ní vyrovnává.

  Vstupenky na koncert Garyho Clarka Jr. jsou již v prodeji v síti Ticketpro a v Infocentru Pražského hradu, vstupenky na koncert Dr. Johna budou v prodeji už od pondělí 1. června na stejných místech.


  Letní koncerty na Pražském hradě

  ▪ Gary Clark Jr (US) – 20. 7. 2015, 20.00, Španělský sál Pražského hradu
  /Předprodej Ticketpro a v Infocentru Pražského hradu na II. nádvoří/

  ▪ Dr. John (US) – 6. 8. 2015, 20.00, Terasa Jízdárny Pražského hradu
  /od 1. 6. 2015 – Předprodej Ticketpro a v Infocentru Pražského hradu na II. nádvoří/

  Další informace www.kulturanahrade.cz.

   


Nedávno hrálo

načítám historii odehraných skladeb...